Nie tylko dla Ślązaków, ale dla każdego. Jeśli nie boisz się trudnych tematów, zapraszamy do klikania!.

Nie jesteś zalogowany na forum.

ulver1982
Użytkownik
Data rejestracji: 2014-08-27
Liczba postów: 27

Odp: Czy wydawnictwo Longman jest warte uwagi?

Witam wszystkim. Za niecałe półtorej roku czeka mnie egzamin Cambridge English, a przynajmniej tak sobie to zaplanowałem. Mam do was dwie sprawy. Pierwsza to taka, gdzie mógłbym zasięgnąć informacji na temat egzaminów Certificate in Advanced English bo ten właśnie egzamin mnie interesuje. Druga sprawa to jakie książki polecacie oraz czy wydawnictwo Longman jest godne uwagi.

Offline

wojtek123
Użytkownik
Lokalizacja: Kwidzyn
Data rejestracji: 2014-08-27
Liczba postów: 72

Odp: Czy wydawnictwo Longman jest warte uwagi?

Cześć. Postaram się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania. Jeśli mowa o egzaminie Certificate in Advanced English czyli potocznie zwanym CAE to informacje na jego temat znajdziesz prócz oficjalnej strony cambridgeenglish.org znajdziesz na stronie serwisu fce.pl  gdzie w zakładce CAE odnajdziesz szereg informacji. Co do drugiego pytania to fakt, wg mojej opinii wydawnictwo Longman i Cambridge University Press to najlepszy wybór jeśli chodzi o książki przygotowujące do egzaminów Cambridge. Sam korzystałem z książek tych wydawnictw przygotowując się do innych egzaminów Cambridge. Nie tylko ja sobie je chwale, nauczyciele w szkołach językowych też je stosują? Co do konkretnych książek na np. The Official Top Tips for CAE, Common Mistakes at CAE wydawnicta Cambridge oraz Premium C1 (CAE) Workbook (Key) plus Multi-ROM wydawnictwa Longman. Wiem, że Oxford wydaje świetne podręczniki ale nie miałem z nimi doświadczenia więc nie będę się wypowiadać.

Offline

ulver1982
Użytkownik
Data rejestracji: 2014-08-27
Liczba postów: 27

Odp: Czy wydawnictwo Longman jest warte uwagi?

Dziękuję Tobie bardzo za tak wyczerpującą temat wypowiedź. Skorzystam z Twoich rad i zakupię wspomniane przez Ciebie książki. Co do strony fce.pl to faktycznie jest tam sporo ciekawych informacji oraz blog ze świetnymi artykułami. Jeszcze raz dzięki.

Offline