Nie tylko dla Ślązaków, ale dla każdego. Jeśli nie boisz się trudnych tematów, zapraszamy do klikania!.

Nie jesteś zalogowany na forum.

wojtek123
Użytkownik
Lokalizacja: Kwidzyn
Data rejestracji: 2014-08-27
Liczba postów: 72

Odp: Czy warto kupować mieszkanie od dewelopera?

Ostatnio z żoną zastanawiamy się nad tym, czy aby nie kupić mieszkania. Sprawdzaliśmy póki co ceny, ale na razie jeszcze nie wiemy, na co ostatecznie zdecydujemy się. Zastanawiamy się, czy opłaca się kupować mieszkanie na rynku wtórnym, czy nie lepiej po prostu dołożyć i mieć mieszkanie od dewelopera. Co prawda mamy odłożoną kasę na mieszkanie, ale nie chcę przepłacić. Ale czy warto kupować mieszkanie od dewelopera?

Offline

mzviceu641
Użytkownik
Lokalizacja: Ostrołęka
Data rejestracji: 2014-08-27
Liczba postów: 56

Odp: Czy warto kupować mieszkanie od dewelopera?

To powazna decyzja, na lata. Dlatego przemysl dokladnie, czy cie na to stac. Oplaty dla spółdzielni mieszkaniowej mogą wzrosnąć z czasem, dlatego musisz być przygotowany na wszystko. Mieszkam na strzeżonym osiedlu, z ochrona, z ogrodkiem pod balkonem i jest cacy. Jedyne czego brak to kobiety. Ale ty chyba chlopie nie masz takiego problemu.

Offline

CiepłaWoda
Użytkownik
Data rejestracji: 2016-02-03
Liczba postów: 44

Odp: Czy warto kupować mieszkanie od dewelopera?

Pozbieraj kwiatki z ogródka i idź na randkę smile Może się uda. A jak nie, przynajmniej próbowałeś.

Offline

celtic
Użytkownik
Lokalizacja: Kraków
Data rejestracji: 2014-08-27
Liczba postów: 41

Odp: Czy warto kupować mieszkanie od dewelopera?

W Polsce rynek wtórny ma popularność, bo jest zwyczajnie tańszy. Ale nie ukrywajmy, wiele bloków za kilka lat będzie wymagać gruntownych remontów, a na to niektórych spółdzielni już nie stać. Dlatego wg mnie lepiej kupować mieszkania prosto od dewelopera. Musi być sprawdzony, firma w Polsce, a nie zagraniczna, bo jak zwiną manatki, to szukaj wiatru w polu. Warto zobaczyć na necie, co już sprzedawał wcześniej. A nawet pójść na osiedle i zapytać jak się mieszka. Lepiej chuchać na zimne, niż być potem niemile zaskoczonym. A takie niespodzianki przeciez się zdarzają. Jasne, że jest sporo nowych mieszkań w Poznaniu i innych dużych polskich miastach. Czasami w dobrych lokalizacjach albo w pobliżu lasu, ale trzeba szukać i szukać takich mieszkań, które mają już dobry dojazd, dobre połączenia z innymi częściami miastami. Jak jest samochód, to to odpada, ale to mimo wszystko trzeba sprawdzić przed a nie, gdy zaczniecie urządzać salon. I wić plany na przyszłość. Ewenetualnie dołożycie biorąc kredyt i nie będzie problemu.

Offline